byard ایران تاکسی شورای شهر شورای اسلامی

byard: ایران تاکسی شورای شهر شورای اسلامی حمل و نقل عمومی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شهردار مرخصی ندارد

او سفر می رود؛ ولی برگه های مرخصی اش را پر نمی کند یا اگر می کند، برگه هایش امضا ندارد یا اگر امضا دارد، فقط امضای یک نفر پای آن هست؛ چمران، مدیر شورای شهر؛ درح

شهردار مرخصی ندارد

شهردار مرخصی ندارد

عبارات مهم : ایران

او سفر می رود؛ ولی برگه های مرخصی اش را پر نمی کند یا اگر می کند، برگه هایش امضا ندارد یا اگر امضا دارد، فقط امضای یک نفر پای آن هست؛ چمران، مدیر شورای شهر؛ درحالی که طبق قانون، درخواست مرخصی های محمدباقر قالیباف باید در صحن علنی شورا طرح و تعیین جانشینش هم به تصویب برسد، بعد از آن او اجازه استفاده از مرخصی را دارد؛ رخدادی که تا این لحظه راجع به نامزد اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری ٩٦، رعایت نشده هست. صحن شورا نه برگه مرخصی قالیباف را دیده است و نه رخ قائم مقام را. قالیباف از هفته گذشته تبلیغات انتخاباتی خود را با سفر به کرمانشاه کلید زد.

شهردار مرخصی ندارد

روز گذشته محمدمهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران، به ایلنا گفت: «بر اساس قانون، آقای قالیباف باید از شورای شهر مرخصی بگیرد و باید یک جانشین مشخص کرده و معاونان شهردار یا هرکدام از کارمندان شهرداری نیز که در ستاد ایشان مشغول هستند، باید از سمت خود استعفا دهند. مقرر شده است به این مسئله در جلسه آتی شورا پرداخته شود. شورای شهر با فعالیت های انتخاباتی قالیباف مشکلی ندارد؛ ولی حداقل باید قانون را رعایت کند. مرخصی قالیباف تاکنون به اطلاع اعضای شورا نرسیده و در صحن نیز اعلام نشده است».

٢٩ فروردین هم رحمت اله حافظی در جلسه علنی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در تذکر پیش از دستور راجع به بحث مرخصی شهردار، گفت: «به استناد ماده ٩ آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران، مصوب ١٩ خرداد سال ٧٠، شهردار به ازای هر یک سال، یک ماه مرخصی دارد. در تبصره یک این ماده ذکر شده است تاریخ استفاده از مرخصی، بنا به تقاضای شهردار از سوی شورای شهر تعیین می شود؛ بنابراین باید مرخصی شهردار از سوی شورا تصویب شود. همچنین در صورت موافقت شورا، استفاده از این مرخصی تا دو ماه به تعویق می افتد».

او سفر می رود؛ ولی برگه های مرخصی اش را پر نمی کند یا اگر می کند، برگه هایش امضا ندارد یا اگر امضا دارد، فقط امضای یک نفر پای آن هست؛ چمران، مدیر شورای شهر؛ درح

آن طور که از اخبار برمی آید، مرخصی های شهردار پایتخت فقط به گوش یک نفر رسیده و آن هم کسی نیست جز مهدی چمران، مدیر اصولگرای شورای شهر و حامی قالیباف که پیش از این گفته بود: «شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت حضور در تبلیغات ریاست جمهوری از شورا مرخصی خواهد گرفت». چمران تأکید کرده بود: «قطعا شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به قوانین مسلط است و قبل از هرگونه کار تبلیغاتی در حوزه ریاست جمهوری، مرخصی اشاره شده است را از شورا درخواست خواهد کرد».

ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران، به مهر گفته است: «تاکنون عرف بر این بوده که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران مرخصی های خود را با مدیر شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هماهنگ کند. در سفرهای خارجی نیز همه مرخصی ها با هماهنگی مدیر شورای شهر بوده و هیچ گاه در صحن مطرح نشده و اعتراضی هم به این عنوان نشده است». گویا شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و بعضی اشخاص شورای شهر نزدیک به او، ازجمله مهدی چمران، با وجود قانون، آن را کنار گذاشته و رویه ای خودخواسته را جایگزین آن کرده اند؛ همان چیزی که در ادبیات قناعتی از آن به عنوان «عرف» نام برده می شود. ولی گویا آش آن قدر شور شده است که ماجرای مرخصی های قالیباف قرار است در جلسه امروز شورای شهر مطرح شود. این خبری است که قناعتی آن را تأیید کرده هست.

مورد مشابه مشهد

شهردار مرخصی ندارد

بااین حال، ماجرای شهرداران و انتخابات فقط به پایتخت کشور عزیزمان ایران مربوط نیست؛ این ماجرا در مشهد هم مسئله شده است هست. سیدصولت مرتضوی، شهردار مشهد، در تصویر العمل به احتمال استعفای خود از سمت شهردار مشهد به علت فعالیت در ستاد رئیسی، گفته بود: «هرکسی می تواند جهت کاندیدای مدنظر خود تبلیغ کند. قطعا زمانی که اقدام به کار انتخاباتی می کنم، بدانید در مرخصی هستم». مرتضوی در پاسخ به این سؤال که آیا در وقت مرخصی جهت خود جانشینی گزینش می کند، گفته بود: «اگر ضرورتی باشد، این کار را انجام می دهم؛ در غیر این صورت، معاونان بنده حضور و فعالیت خواهند داشت». بااین حال، مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد گفته است: «شهردار مشهد مرخصی نگرفته و تنها روزهایی که جهت کارهای انتخاباتی در مشهد نباشد، از حق قانونی اش استفاده می کند».

ماجرای تبلیغات انتخاباتی قالیباف و حامیانش فقط به مرخصی های خود شهردار هم محدود نیست؛ در همان روزهای پیش از اعلام تأیید صلاحیت ها و شروع تبلیغات انتخاباتی، حامیان قالیباف اقدام به برگزاری یک تجمع غیرقانونی کردند؛ با وجود مخالفت وزارت کشور و استانداری با برگزاری تجمعات انتخاباتی، پیش از شروع وقت تبلیغات؛ حامیان دو نامزد یعنی احمدی نژاد و قالیباف دعوت به برگزاری تجمع کرده بودند. حامیان احمدی نژاد بعد از اعلام رسمی استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از موضع خود کوتاه آمدند؛ ولی تجمع حامیان قالیباف برگزار شد. توصیه شایان توجه دیگر، همراهی کارمندان شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در روز عضویت قالیباف بود.

او سفر می رود؛ ولی برگه های مرخصی اش را پر نمی کند یا اگر می کند، برگه هایش امضا ندارد یا اگر امضا دارد، فقط امضای یک نفر پای آن هست؛ چمران، مدیر شورای شهر؛ درح

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | قانون | شهردار | قانونی | تبلیغات | قالیباف | تبلیغات | شهرداری | شورای شهر | شورای شهر تهران | محمدباقر قالیباف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs