byard ایران تاکسی شورای شهر شورای اسلامی

byard: ایران تاکسی شورای شهر شورای اسلامی حمل و نقل عمومی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حمایت «نیکول کیدمن» از فیلمسازان زن

«نیکول کیدمن» که روزهای شلوغی را در جشنواره فیلم کن پشت سر می‌گذارد، گفت که دوست دارم هر ۱۸ ماه در فیلم یک کارگردان زن بازی کنم. 

حمایت «نیکول کیدمن» از فیلمسازان زن

حمایت «نیکول کیدمن» از فیلمسازان زن

عبارات مهم : کارگردان

«نیکول کیدمن» که روزهای شلوغی را در جشنواره فیلم کن پشت سر می گذارد، گفت که دوست دارم هر ۱۸ ماه در فیلم یک کارگردان زن بازی کنم.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: «نیکول کیدمن» که با چهار پروژه مجزا در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ حضور پیدا کرده، خواستار حمایت زنان از فیلمسازان هم جنس خود شد و گفت که جهت اوج بردن تعداد فیلمسازان زن در هالیوود و ارتقای سهم زنان در این صنعت، می خواهد هر ۱۸ ماه یک بار در فیلم یک کارگردان زن ایفای نقش کند.

حمایت «نیکول کیدمن» از فیلمسازان زن

«کیدمن» در این بار گفت: در واقع الان فقط زن ها را گزینش می کنم. باید هر ۱۸ ماه یک فیلم با یک کارگردان زن داشته باشم تا این معادله برابر شود. در سال ۲۰۱۶ تنها ۴.۲ درصد فیلم ها را زنان ساختند. سال گذشته ۴۰۰۰ سریال تلویزیونی ساخته شده است که فقط ۱۸۳ زن در فهرست کارگردانان آن ها دیده می شود. این گویای همه چیز هست. به نظر من این مساله ای مهمی است که باید گفته و تکرار شود.

این بازیگر اسکاری سینما در ادامه افزود: ما به عنوان زن باید از کارگردانان زن حمایت کنیم. خوشبختانه این مساله با گذشت وقت عوض کردن کرده ولی همه دائم می گویند: «اوه! حالا همه چیز تفاوت کرده»، ولی این طور نیست.

«نیکول کیدمن» که روزهای شلوغی را در جشنواره فیلم کن پشت سر می‌گذارد، گفت که دوست دارم هر ۱۸ ماه در فیلم یک کارگردان زن بازی کنم. 

«فریب خورده» به کارگردانی «سوفیا کاپولا» یکی از بااهمیت ترین کارهای «نیکول کیدمن» در کن امسال هست. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام از «توماس پی. کالینان» ساخته شده است که پیش از این در سال ۱۹۷۱ با کارگردانی «دن سیگل» و بازی «کلینت ایست وود» مورد اقتباس قرار گرفته بود.

«کاپولا» در نشست مطبوعاتی گفته بود که می خواهد فیلم «سیگل» را از دیدگاهی خانمانه روایت کند. «فریب خورده» یکی از ۱۹ فیلمی است که جهت به دست آوردن نخل طلای کن تلاش می کند. غیر از «کاپولا» ۱۱ کارگردان زن دیگر هم در فستیوال این دوره شرکت کرده اند.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۷ می شروع به کار کرده و تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خرداد) در کن فرانسه ادامه خواهد داشت.

حمایت «نیکول کیدمن» از فیلمسازان زن

واژه های کلیدی: کارگردان | کارگردانی | نیکول کیدمن | کارگردان زن | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs